Tynki tradycyjne, akrylowe i strukturalne.

Podczas remontów elewacji lub prac wykończeniowych stosujemy kilka rodzajów tynków. Jeśli chodzi o tynki tradycyjne, na przykład cementowo-wapienne zewnętrzne – stosujemy je do tynkowania ścian jedno- i trójwarstwowych oraz renowacji starych tynków. Wewnątrz budynku tynk tradycyjny może stanowić ostateczne wykończenie powierzchni ściany albo pełnić funkcję podłoża do wykonania wypraw cienkowarstwowych, np. gładzi gipsowych. Tynk cementowo-wapienny można też zatrzeć na gładko i w ten sposób uzyskać estetyczną i trwałą powierzchnię bez stosowania dodatkowo gładzi. 
Ponieważ takie tynki są znacznie trwalsze od tynków gipsowych mogą być z powodzeniem stosowane w pomieszczeniach, w których ściany są narażone na uszkodzenia oraz pomieszczeniach mokrych, w których tynków gipsowych nie powinno się używać.

Jeśli chodzi o tynki akrylowe głównie wykorzystujemy je przy ociepleniach budynków, ponieważ stanowią one szczelną barierę dla przenikania pary wodnej. Tynk akrylowy doskonale sprawdza się przy ociepleniach budynków styropianem- ma on jednak szereg wad, na które trzeba zwrócić uwagę  przy wyborze sposobu min. ocieplenia budynku. Nasi fachowcy podpowiedzą z jakiej metody należy skorzystać w Państwa przypadku, stawiamy na Państwa zadowolenie, chcemy by inwestycja służyła na długie lata i aby nic Państwa nie niepokoiło.

Tynk strukturalny jest jednym z najbardziej eleganckich i uniwersalnych rodzajów tynku ozdobnego. Możemy stosować go na niemal każdej powierzchni, otrzymując oryginalną fakturę ścian bądź sufitów. Podczas nakładania tego rodzaju tynków czy to na elewację, czy we wnętrzu budynku należy pamiętać o wielu ważnych rzeczach takich jak m.in. korzystanie z odpowiednich narzędzi. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy remontowej, z naszymi fachowcami możecie być Państwo spokojni o poprawność wykonywanych prac.